O NAS

Rzeszowski Dom Kultury filia Słocina jest miejscem, w którym mieszkańcy osiedla Słocina i Rzeszowa spotykają się, aby wspólnie spędzać czas, bawić się, uczyć, tworzyć bądź kontemplować sztukę… i wiek nie ma żadnego znaczenia. W naszej ofercie mamy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Z nami nauczysz się śpiewu, gry na instrumentach, zgłębisz tajniki sztuk plastycznych, na nowo odkryjesz kulturę ludową podczas spotkań Kapeli Ludowej „Słociniacy” i Zespołu Śpiewaczego „Wesołe Bajaderki”. Dla pań promujących aktywny tryb życia, przygotowaliśmy zajęcia aerobiku z elementami zumby.

19 kwietnia 2016 r. odbyło  się uroczyste otwarcie budynku, który od 5 września 2012 r. przechodził modernizację. Dzięki rozbudowie dom kultury został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz zyskał nowe sale zajęciowe i nowoczesny wygląd. W dobudowanej części znajdują się min. przestronna sala widowiskowa z lustrami, sceną i garderobą, profesjonalne studio nagrań z salą prób, pracownia plastyczna, sala wystawienniczo – audiowizualna oraz przeniesiona ze „starej” części biblioteka. Wszystkie pomieszczenia posiadają nowe wyposażenie co przyczyni się do tego, iż nasze zajęcia oraz organizowane imprezy będą prowadzone na jeszcze wyższym poziomie.

Budynek posiada 25 miejsc parkingowych , w tym 3 dla osób niepełnosprawnych.

Rzeszowski Dom Kultury filia Słocina jest organizatorem: 
·  Rzeszowskiego Przeglądu Kapel Ludowych „DO KORZENI”, który już niemal od dekady cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników jak i licznie zgromadzonej widowni,
·  koncertów i widowisk muzycznych,
·  wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Bogata i dostosowana do każdego wieku oferta kulturalna naszej placówki sprawia, że swoje pasje realizują tu dzieci już od 3 – go roku życia, młodzież, dorośli oraz seniorzy.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty oraz do odwiedzania naszych filii na terenie całego miasta.