18 LISTOPADA 2023 – BAL KOTYLIONOWY

Bal trwał w najlepsze, gdy przychodził czas wręczania kotylionów… Trzy rozety i wstążki sięgające nawet do połowy łydki, a wśród nich ta jedna, najważniejsza – zwana prowadzącą – która określa uczucia względem obdarowywanego kawalera. Jeśli jest czerwona, oznacza to, że chłopak ma wielkie szanse na zdobycie serca dziewczyny, która wręczyła mu kotylion. Kolor różowy oznacza sympatię i przyjaźń, pomarańczowy daje kawalerowi wyraźnie odczuć, że panna nie jest nim zainteresowana. Po tańcu obdarowany kotylionem zobowiązany był do wykazania się sympatią i hojnością, dlatego wręczał pannie czekoladę. Ta z kolei dla odwzajemnienia się przykładała lewy policzek twarzy do prawego policzka kawalera.

W sobotę, 18 listopada 2023 roku, w godz. od 18:00 do 22:00, w sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina zagości klimat dawnych lat. Zapraszamy pełnoletnie pary na kolejną odsłonę Balu Kotylionowego na wzór tych, które organizowała w Słocinie Helena Szajer.

W programie:

  • koncert instrumentalny
  • pokaz i nauka walca
  • prezentacja zwyczaju obdarowywania kawalerów przez panny kotylionami
  • zabawa taneczna
  • poczęstunek

Wstęp wyłącznie dla pełnoletnich par. Obowiązuje strój wieczorowy. Warunkiem uczestnictwa w Balu Kotylionowym jest dokonanie zapisu telefonicznego w terminie 13-16 listopada 2023 roku, od poniedziałku do czwartku w godzinach 12:00-16:00 pod numerem telefonu 510 355 747. UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. BRAK WOLNYCH MIEJSC