8-12 LISTOPADA 2023 – XV MISTRZOSTWA RZESZOWA W SZACHACH

W dniach 8–12 listopada 2023 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina rozegrane zostaną XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka oraz Podkarpackiego Związku Szachowego. Turniej wyłoni Mistrzów Rzeszowa w kategorii Seniorów, Juniorów i do lat dziesięciu. Mistrzostwa organizowane są przez Dyrektora Turnieju Romana Wąsika – Sędziego Głównego Mistrzostw.

Głównym celem wydarzenia jest popularyzacja gry w szachy wśród mieszkańców Rzeszowa. Oficjalne otwarcie XV Mistrzostw Rzeszowa w Szachach odbędzie się 9 listopada 2023 r. o godzinie 17:00, natomiast finał i rozstrzygnięcie nastąpi w niedzielę 12 listopada 2023 r. o godzinie 16:30.

Organizatorzy przyznają puchary zdobywcom trzech pierwszych miejsc w każdej grupie. Na najlepszych graczy czekają nagrody finansowe oraz rzeczowe. Turniej, który odbywa się z udziałem uczestników najwyższej grupy jest klasyfikowany do Międzynarodowej Federacji Szachowej – FIDE.

Warunkiem przyjęcia do Turnieju jest opłata wpisowego na konto Rzeszowskiego Klubu Szachowego: 42 9162 0000 2001 0015 2057 0001 lub gotówką u Organizatora, a także uzupełnienie Karty Uczestnika bezpośrednio przed Turniejem.

Potwierdzeniem przyjęcia do Turnieju jest umieszczenie zawodnika na liście startowej na stronie internetowej Chessarbiter.com. Szczegółowe informacje dostępne są w Komunikacie Organizacyjnym XV Mistrzostw Rzeszowa w Szachach oraz u Sędziego Głównego Turnieju pod numerem tel. 792 183 588 oraz adresem e-mail: wasikroman21@gmail.com

XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach organizowane są przez Dyrektora Turnieju Romana Wąsika – Sędziego Głównego przy współpracy z Rzeszowskim Domem Kultury, Rzeszowskim Klubem Szachowym oraz Przedsiębiorstwem Turystycznym Wagabunda. Sponsorami nagród są: BRACIA OŻÓG DEWELOPER SP. Z O.O.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY – XV MISTRZOSTWA RZESZOWA W SZACHACH

KARTA UCZESTNIKA – XV MISTRZOSTWA RZESZOWA W SZACHACH

KLAUZULA INFORMACYJNA – MISTRZOSTWA RZESZOWA W SZACHACH